1. S KOLIKO SE GODINA MOGU UPISATI U AUTOŠKOLU?
Ovisno o kategoriji koju želite polagati.
„AM“ kategorija – minimalna starosna dob za upravljanje vozilom je 15 godina, a upisati se možete s navršenih 14 godina i 6 mjeseci.
„A1“ kategorija – minimalna starosna dob za upravljanje vozilom je 16 godina, a upisati se možete s navršenih 15 godina i 6 mjeseci.
„A2“ kategorija – minimalna starosna dob za upravljanje vozilom je 18 godina, a upisati se možete s navršenih 17 godina i 6 mjeseci.
„A“ kategorija – minimalna starosna dob za upravljanje vozilom je 24 godine, odnosno 20 godina ukoliko vozač ima vozačku dozvolu „A2“ kategorije najmanje dvije godine.
„B“ kategorija – minimalna starosna dob za upravljanje vozilom je 18 godina, a upisati se možete s navršenih 17 godina i 6 mjeseci.
„BE“ kategorija – minimalna starosna dob za upravljanje vozilom je 18 godina, a upisati se možete s navršenih 17 godina i 6 mjeseci.
„C“ kategorija – minimalna starosna dob za upravljanje vozilom je 21 godina.
„CE“ kategorija – minimalna starosna dob je 21 godina.
„D“ kategorija – minimalna starosna dob je 24 godine.
2. ŠTO JE POTREBNO ZA UPIS U AUTOŠKOLU?
Za upis u autoškolu potrebno je popuniti prijavu sa osobnim podacima (OIB i JMBG) te potpisati ugovor. Također je potrebno liječničko uvjerenje.
3. GDJE MOGU OBAVITI LIJEČNIČKI PREGLED I KOLIKO DUGO VRIJEDI UVJERENJE?
Liječnički pregled organizira AUTOŠKOLA „CRNKOVIĆ“ za cijelu grupu.
Prije upisa u autoškolu dužni ste obaviti liječnički pregled i dobiti Uvjerenje o tjelesnoj i duševnoj sposobnosti za upravljanje vozilom određene kategorije. Uvjerenje možete obaviti na medicini rada ili u poliklinici. Uvjerenje će vrijediti za one kategorije koje ste naveli pri dolasku na pregled. Osnovni liječnički pregled za vozače amatere obuhvaća kompletan pregled specijalista medicine rada, pregled vida i psihologijsko testiranje.
Liječničko uvjerenje će vam vrijediti 15 mjeseci. Ukoliko vozački ispit položite poslije tog roka, za podizanje vozačke dozvole trebat će vam novo uvjerenje, za što ćete morati ponovno obaviti liječnički pregled.
4. GDJE SE ODRŽAVAJU PREDAVANJA IZ PPSP (PROMETNI PROPISI I SIGURNOSNA PRAVILA) TE PP (PRVA POMOĆ) ?
Predavanja iz prometnih propisa i sigurnosnih pravila te predavanja iz prve pomoći održavaju se u učionici AUTOŠKOLE „CRNKOVIĆ“ Varaždin, Zrinskih i Frankopana 16.
5. KADA SE ODRŽAVAJU PREDAVANJA IZ PPSP-a?
Predavanja iz PPSP-a se održavaju prijepodne od 08 – 10 sati ili poslijepodne od 15 – 17 sati (ista tema).
6. KOJE VRSTE PLAĆANJA NUDIMO?
Školarinu možete plaćati gotovinom, trajnim nalogom do 10 rata bez kamata, karticama Zagrebačke banke, Raiffeisen bank, Hypo Alpe Adria Bank, American, Diners card. Do 36 rata.
7. DA LI POLAZNICI MOGU SAMI IZABRATI VOZILO I INSTRUKTORA VOŽNJE?
Naravno. Nakon položenog ispita iz PPSP-a kandidat može izabrati vozilo ili instruktora po želji.
8. GDJE SE VRŠI OBUKA KANDIDATA NAKON POLOŽENOG ISPITA IZ PPSP-a?
Prvih nekoliko sati kandidat se obučava na našem suvremeno opremljenom poligonu koji se nalazi u Varaždinu, Kučanskoj 19. Poligon se prostire na 15,000m² te je opremljen semaforima, kružnim tokom te svim potrebnim radnjama koje se ispituju na ispitu UMV-a.
9. ŠTO MLADI VOZAČ NE SMIJE?
Mladi vozač ne smije upravljati vozilom na cesti brzinom većom od 80 km na sat, na brzoj cesti i cesti namijenjenoj isključivo za promet motornih vozila brzinom većom od 100 km na sat, odnosno 120 km na sat na autocesti, a mopedom 40 km na sat.
Mladi vozač koji je položilo ispit za „B“ kategoriju vozila ne smije upravljati osobnim vozilom čija snaga motora prelazi 80 kW. Mladi vozač je vozač u dobi do 24 godine.
10. U SLUČAJU DA NISAM POLOŽIO ISPIT IZ UMV-om (UPRAVLJANJE MOTORNIM VOZILOM) KOJI JE POSTUPAK?
Ako kandidat nije položio ispit iz UMV-a obavezno mora odvoziti tri dopunska sata te se prijaviti za slijedeći ispit ( Narodne novine broj 155/08, članak 21.).
11. DA LI IMATE KONDICIJSKU VOŽNJU?
Ako posjedujete vozačku dozvolu a potrebna vam je kondicijska vožnja, tu smo za vas!